Після вакцинації CoronaVac ефективність бустера Pfizer становить до 95%, - МОЗ

Головний санлікар зауважив, що після проведення бустерного щеплення не зареєстровано збільшення кількості побічних ефектів

Вакцина Pfizer Фото з відкритих джерел

Ефективність вакцинації після бустерної дози Pfizer при проведенні базового щеплення CoronaVac становить до 95%. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю "ВВС Україна".

"Відповідно до офіційних рекомендацій, людина, яка отримала щеплення CoronaVac, може отримати бустер CoronaVac або Pfizer. Ефективність після трьох доз CoronaVac на рівні 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність в середньому 92-95%", - повідомив Кузін.

Новини за темою: За якої умови українцям можуть відмовити у бустерній дозі: Кузін відповів

Також головний санлікар зауважив, що після проведення бустерного щеплення не зареєстровано збільшення кількості побічних ефектів. "У країнах, де вже широко запроваджують бустер, кількість несприятливих подій така ж сама, як і при базовому курсі щеплень", - зазначив він.

Нагадаємо, 6 січня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ, яким в Україні запроваджується бустерна вакцинація проти коронавірусу для всіх охочих. За словами міністра, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму "Омікрон".

Новини за темою: Куди звертатися за бустерною дозою вакцини проти COVID-19: Роз'яснення від МОЗ

Нещодавно повідомлялося, що наприкінці січня в Україні почнуть видавати нові COVID-сертифікати після бустерної дози. Вони діятимуть ще 270 днів. Згенерувати новий COVID-сертифікат можна буде в "Дії".