Польські вчені знайшли ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

Фото з відкритих джерел

Виявлений ген є четвертим за важливістю чинником, що визначає тяжкість перебігу захворювання після віку людини, ваги та статі

Польські вчені виявили ген, який, за їхніми словами, може подвоїти ризик тяжкого перебігу COVID-19 у людини, і розраховують, що це відкриття допоможе медикам ідентифікувати найбільш вразливих до вірусу пацієнтів. Про це повідомляє "Польське Радіо".

"Після більше ніж півтора року роботи вдалося ідентифікувати ген, відповідальний за схильність до серйозного перебігу захворювання (коронавірусом)", - заявив міністр охорони здоров'я Адам Недзельський.

"Це означає, що в майбутньому ми зможемо виявляти людей, схильних до важкого перебігу COVID-19", - додав він.

Вчені з медичного університету в Білостоці після обстеження 1500 пацієнтів з COVID-19 дійшли висновків, що виявлений ген є четвертим за важливістю чинником, що визначає тяжкість перебігу захворювання, - після віку людини, ваги та статі. За словами керівника проєкту Марціна Монюшка, цей ген наявний у 14% населення Польщі, а загалом у Європі – 9%.

Проєкт фінансувався державою та здійснювався у співпраці з дюжиною медичних установ Польщі, а також із технологічною фірмою Imagene.Me.

Професор Марцин Монюшко, який керував дослідженням, висловив сподівання, що відкриття приведе до розробки тесту для виявлення людей із підвищеним ризиком тяжкого перебігу COVID-19, тесту, який буде широко доступним для пацієнтів, лікарів та діагностів.

За його словами, ті, хто наражається на підвищений ризик, можуть заздалегідь отримати особливу допомогу.

Новини за темою: ВООЗ: 90 країн світу не досягли мети у 40% вакцинованих проти COVID-19

Нагадаємо, директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян повідомив, що до груп ризику при зараженні штамом коронавірусу "Омікрон" належать невакциновані, люди похилого віку, а також ті, хто має супутні захворювання.