Понад 105 млн грн: Телеканали "Дім" і UATV купили найдорожчі камери в світі

Фото з відкритих джерел

Вони будуть використані під організацію ток-шоу

Державний телеканал "Дім" і UATV придбали дорогі відеокамери на суму понад 105 мільйонів гривень. Відповідні дані розміщено у системі "Прозорро".

Як зазначається, ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" (до якої належать зазначені телеканали) у листопаді уклало дві угоди на купівлю телевізійної техніки загальною сумою 105,25 млн грн з ТОВ "Комтел".

При цьому, серед замовлених товарів є дві панелі управління Riedel RSP-2318-PRO по 151 тис. грн, які в Німеччині коштують 1524 євро, або 46 тис. грн без урахування вартості доставки. Також була замовлена гарнітура на одне вухо Riedel AIR (D1 / XLR4F) по 11 839 грн, вартість в Німеччині яких становить 240 євро (7195 грн) без урахування вартості доставки.

Відомо, що поставка буде оплачена протягом 10 днів з гарантійним терміном на рік.

Також закупівлі товару були проведені за переговорною процедурою з посиланням на відсутність конкуренції з технічних причин. У нашій країні обладнання цих виробників, яких замовник вибрав для сумісності з уже використовуваною технікою, може поставляти і обслуговувати тільки "Комтел".

А вартість одного комплекту відеокамери становить від 90 000 доларів США і вище.

"Такі ціни виникли через те, що технічні вимоги складалися під конкретного виробника відеокамер - GrassValley, який виробляють найдорожчі камери на світовому ринку, і це відсікло всіх інших виробників, у яких подібна продукція значно дешевше", - повідомило видання "Страна".

Новини за темою: Журналісти незаконно закритих Зеленським телеканалів створили канал UkrLive. Як його знайти на супутнику - інструкція

За його інформацією, судячи з набору камер мова йде про покупку обладнання під організацію ток-шоу. Для таких завдань інші українські телеканали використовують набагато дешевші аналогічні відеокамери інших виробників. Можна говорити про те, що переплата склала до 2,5 разів.

Новини за темою: Діана Панченко озвучила питання незаконно закритих телеканалів до Зеленського

Нагадаємо, раніше голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман заявила, що поява інформації про те, що на журналістів чергового українського телеканалу – телеканалу "Дім" - чинився тиск з боку влади, є черговим доказом того, що при режимі президента Володимира Зеленського в Україні свобода слова продовжує відчувати серйозних утисків.