Прикордонники отримали гвинтокрили AIRBUS із Франції

Вертоліт AIRBUS H125 Державна прикордонна служба України

Україна має поповнитися 55 новими зразками авіатехніки, з них Держприкордонслужба України отримає 24 нові вертольоти

Два нові гвинтокрили AIRBUS H125, що поповнять авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї ДПСУ, постачання яких відбувається в рамках угоди між Урядами України та Франції, сьогодні прибули в аеропорт "Харків". Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

"У рамках виконання міжурядової угоди з Французькою Республікою та реалізації інвестиційного проєкту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, Україна має поповнитися 55 новими зразками авіатехніки. З них Держприкордонслужба України отримає 24 нові вертольоти", – йдеться в повідомленні.

У відомстві також зазначають, що частина льотного та технічного складу прикордонних авіаескадрилей навчалися експлуатувати та обслуговувати H–125 у Франції – в Центрі підготовки "Airbus".

Новини за темою: Україна отримала ще три гелікоптери Airbus для прикордонників

Перші вертольоти за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України прийняло на озброєння ще у січні 2020 року. На початку експлуатації прикордонники використовували ці машини для підготовки льотного та інженерно-технічного складу, а також для моніторингу державного кордону. Зараз Держприкордонслужба має власних сертифікованих фахівців, в тому числі інструкторів.

"На даний час прикордонне відомство України має вже 7 вертольотів Н125 французької компанії Airbus Helicopter, а загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 вертольоти Н125. Також триває розбудова необхідної інфраструктури для ефективного використання вертольотів в охороні кордону", – зазначили в ДПСУ.

Новини за темою: Українські прикордонники отримають ще десять гелікоптерів Airbus

Нагадаємо, 23 червня 2021 року, у рамках контракту з французькою компанією Airbus Helicopter, Національна поліція України отримала четвертий французький вертоліт Н145.