Розкрито магнітну загадку Місяця

Місяць фото з відкритих джерел

Причина полягає у внутрішній конвекції, яку провокувало величезне скельне утворення, що проходить крізь мантію супутника

Американські вчені з Браунівського університету пояснили загадки місячних порід, які говорять про потужне магнітне поле, що в давнину за силою було нарівні із Земним. Про це йдеться у журналі Nature Astronomy.

Як зазначається, давній Місяць міг генерувати поле за допомогою власного магнітного динамо. Тобто, ефект самогенерації за рахунок металевого ядра, що обертається в рідкій розплавленій мантії.

Дослідники стверджують, що на Місяці сильне магнітне поле могла створювати внутрішня конвекція,  яку провокувало величезне скельне утворення, що проходить крізь мантію супутника.

Також відомо, що наразі Місяць не має магнітного поля.

"Моделі ядра показують, що супутник Землі занадто малий і йому не вистачало конвективної сили, щоб створювати постійне сильне поле, як у Землі. Для цього необхідне інтенсивне конвективне перемішування через різницю температури між ядром і мантією. У раннього Місяця мантія була ненабагато холодніша від ядра, тому конвекція була сильною", – йдеться в публікації.

Новини за темою: Китайський місяцехід пройшов більше кілометра поверхнею супутника Землі

Як повідомлялося раніше, китайська академія наук повідомила про виявлення частинок води у зразках місячного ґрунту, доставленого на Землю в грудні-2020 апаратом Chang’E-5. Він приземлився на одному з наймолодших морських базальтів, розташованому в середній широті на Місяці, і доставив зразки масою 1731 грам.