Стало відомо, коли водії зможуть обміняти українські права на італійські

Посвідчення водія Фото з відкритих джерел

Громадяни України та Італії, які легально проживають на території обох країн, знову отримають можливість обміняти свої водійські права

Між Україною та Італією знову діятиме спрощений механізм обміну національних посвідчень водія. Міжурядова угода набуває чинності з 24 січня 2022 року. Про це повідомив Руслан Фуфалько, заступник директора Департаменту – начальник відділу Департаменту міжнародного співробітництва МВС України, інформує "Українська газета IT".

Чиновник опублікував вербальну ноту, яка засвідчує завершення процедур, необхідних для набрання чинності угоди між Україною та Італією про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, підписаної 20 липня 2021 року.

Відтак, громадяни України та Італії, які легально проживають на території обох країн, знову отримають можливість обміняти свої водійські права без складання теоретичних і практичних іспитів та без витрат на їх оплату із 24 січня 2022 року.

Дія угоди поширюється на громадян України, які:

  • легально проживають в Італії;
  • є резидентами країни менше 4-х років;
  • мають дійсне українське посвідчення водія.

Якщо тривалість резиденції в Італії складає понад 4 роки, то потрібно звернутися в автошколу або представництво Цивільної моторизації (Motorizzazione civile) для здачі теоретичного і практичного іспиту.

Новини за темою: Нові позначки і зміни у складанні іспитів в автошколі: Що зміниться у правилах видачі водійських прав в Україні

Нагадаємо, в Україні з 28 грудня 2021 року почали видавати оновлені водійські посвідчення. Відтепер у них вказуватиметься, з якою коробкою передач було складено практичний іспит.