Tesla додала до своїх автопілотів "наполегливий" тип водіння

Tesla

Фото з відкритих джерел

Він передбачатиме частішу зміну смуг руху та більше обгонів

Компанія Tesla додала до автопілотів на своїх автомобілях новий режим наполегливого водіння. Про це повідомляє BBC.

Tesla додала цю функцію ще у жовтневому оновленні, але швидко видалила через низку помилок. Тепер же новий тип водіння знову повернулися.

Таким чином, в автопілоті тепер є три типи: спокійний, середній та наполегливий. Останній передбачає більш уважне стеження за іншими автомобілями, частішу зміну смуг руху, меншу вірогідність з’їзду зі смуги обгону, а також можливість так званих зупинок у русі, коли автомобіль пригальмовує перед знаком "Стоп", однак не повністю зупиняється.

Значна кількість користувачів та експертів не схвалюють такий режим водіння, але є й ті, які вважають, що для автопілота краще бути більш наполегливим, аніж занадто обережним.

За словами експерта Метью Ейвері, гарно спроєктовані автопілоти безпечніші, аніж люди, тому що вони виключають людські помилки. Він зазначає, що водії переважно не користуються автопілотами, через те, що вони занадто обережні, тоді як їхня їзда якраз і відповідає наполегливому типу. Але якщо так їздити буде автопілот, то він зможе знизити кількість аварій через відсутність людських помилок.

"Якщо ми хочемо повсюдного впровадження автоматизації, водії чекатимуть, що автомобіль робитиме це, і ухвалюватимуть рішення, які ви зробили б як водій-людина, а не якийсь дуже мʼякий і дуже безпечний алгоритм", — пояснив він.

Водночас він підкреслив, що існує тонка межа між наполегливістю та агресивністю, і система має уникати агресивного водіння.

Новини за темою: Tesla відкликає приблизно пів мільйона авто через технічні дефекти

Нагадаємо, виробника електромобілів Tesla розкритикували в США після відкриття автосалону в неоднозначному районі Китаю Сіньцзян. Це пов’язано із рабством та геноцидом уйгурської меншини у багатому на ресурси західному регіоні країни.