Тисяча для вакцинованих: Мінекономіки роз’яснило нові деталі та вимоги

Фото з відкритих джерел

Отримувачів перевірятимуть на відповідність двом критеріям

В Україні з 19 грудня вакциновані від коронавірусу громадяни зможуть отримати тисячу гривень лише через додаток "Дія". Бізнес зможе взяти участь у програмі за наявності платіжного термінала чи онлайн-системи продажу, оскільки іншого способу розрахунку не буде. Про це "Обозревателю" повідомив директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки Олександр Палазов.

"Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного термінала або онлайн-точки продажу, відповідність основної діяльності MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою уряду", – пояснив він.

При цьому отримувачів тисячі гривень також перевірятимуть на наявність двох критеріїв: повноліття та наявність двох доз вакцини від коронавірусу. Така верифікація буде в розділі "е-підтримка" - у випадку відповідності критеріям людині відкриють віртуальний рахунок, на який нарахують гроші.

Водночас відкриття та обслуговування рахунку буде безкоштовним, операції з ним проводитимуть банки-партнери.

Також анонсовані кошти можна буде витратити упродовж чотирьох місяців. Якщо вони залишаться на рахунку - їх після цього терміну повернуть державі.

Новини за темою: Тисяча для вакцинованих: У Мінекономіки розповіли, протягом якого часу можна буде скористатися грошима

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський анонсував, що з 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тис. гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Прессекретар глави держави Сергій Нікіфоров уточнив, що виплата тисячі гривень здійснюватиметься у вигляді ваучерів, сертифікатів або депозитів усім громадянам, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції як до 19 грудня, так і після. Ініціатива є масштабною програмою підтримки бізнесу, а не “тисячею за вакцинацію”.