У Казахстані офіційно скасували смертну кару

Прапор Казахстану

Фото з відкритих джерел

З кримінального кодексу стаття "смертна кара" як виняткова міра покарання вилучається повністю

Казахстан повністю скасував смертну кару. Відповідні поправки до законодавства 29 грудня підписав президент країни Касим-Жомарт Токаєв.

Закон став необхідним після того, як у січні країна ратифікувала другий протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права ООН.

Закон вносить поправки до кримінального, кримінального процесуального, кримінально-виконавчого кодексів та низки законів. З кримінального кодексу стаття "смертна кара" як виняткова міра покарання вилучається повністю.

Мораторій на смертну кару діяв у Казахстані з 2003 року. При цьому він не скасовував смертну кару як вид кримінального покарання. Її могли виконати, якби скасували мораторій. Із 2004 року в Казахстані замість смертної кари застосовували довічне позбавлення волі.

Смертну кару в Казахстані застосовували щодо людей, яких засудили за терористичні злочини, повʼязані із загибеллю людей, за особливо тяжкі злочини, скоєні у воєнний час, і за посягання на життя президента країни. Людей розстрілювали. З моменту проголошення незалежності Казахстану (1991 рік) виконали 536 смертних вироків, останній датується 2003 роком.

Зараз смертна кара діє, зокрема, у Білорусі, Таджикистані та в окупованій Абхазії.

Новини за темою: В ОРЛО НЗФ хочуть запровадити смертну кару за "незаконні методи війни"

Раніше повідомлялося, що Верхня палата парламенту Казахстану проголосувала за закон, який повністю скасовує смертну кару.