У Харкові зафіксували перший у 2022 році випадок малярії

Фото з відкритих джерел

Для дообстеження, встановлення діагнозу та лікування хворого госпіталізували

З початку року в м. Харків зареєстровано 1-й завізний випадок малярії у громадянина Республіки Конго, який прибув на навчання до вищого навчального закладу. Про це повідомляє Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Як повідомляється, у хворого, при проходженні медичного огляду та профілактичного обстеження в Міській студентській лікарні Харківської міської ради, виявили збудники малярії. Для дообстеження, встановлення діагнозу та лікування хворого госпіталізували до терапевтичного відділення комунального некомерційного підприємства "Міська клінічна лікарня №31" Харківської міськради.

В осередку за місцем проживання хворого фахівці Харківської міської філії обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епідеміологічне розслідування та запровадили комплекс протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, малярія передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом та проливним потом. Ця хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Щоб запобігати захворюванню особам, які від’їжджають в ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику.

Новини за темою: ВООЗ схвалила першу вакцину від малярії для дітей

Як повідомили у ВООЗ, пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 призвела до різкого збільшення кількості випадків інфікування та смертності від малярії.