У Харкові завод зможе розливати понад 10 000 доз COVID-вакцин на годину, - Ляшко

Запуск заводу очікується у 2022 році

Українська правда

Завод фармацевтичної компанії "Лекхім" в Харкові зможе розливати більше 10 000 доз вакцини від COVID на годину. Процес планують запустити вже в 2022 році. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Ми зможемо налагодити власне виробництво вакцин і розширити виробництво інших, наприклад, антибактеріальних, препаратів, необхідних пацієнтам. Потужності "Лекхіма" дозволять розливати понад 10 тисяч доз вакцини на годину і більше 30 млн доз на рік", - підкреслив Ляшко.

За його словами, він обговорив з керівництвом компанії запуск лінії виробництва вакцин за трьома позиціями - вакцини проти коронавірусу, грипу та поліомієліту.

Новини за темою: Кількість госпіталізацій пацієнтів з COVID-19 зменшилася на 19%, - Ляшко

Він також зазначив, що Кабінет міністрів вже дозволив фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19.

Ляшко уточнив, що опрацьовується як власне виробництво української вакцини, так і за технологією in bulk - розлив і розфасовка готового продукту.

"Запуск вже в 2022 році", - додав міністр.

Нагадаємо, у 2022 році Україна розпочне виробництво власної COVID-вакцини CoronaVac. Сировину для її виготовлення купуватимуть у Китаї.