У Херсоні заперечили, що область у помаранчевій зоні

Фото з відкритих джерел

У МОЗ наголосили, що статистичні дані по захворюваності на COVID-19 достовірні

У Херсонській міській раді назвали перехід Херсонської області до помаранчевої зони епіднебезпеки помилкою. Про це йшлося у відеозверненні в.о. заступника херсонського міського голови Романа Головня.

"Така інформація не відповідає дійсності. За тими показниками захворюваності, що ми фіксуємо у місті і області, ми знаходимося на межі жовтої і зеленої зони. І жоден показник не говорить про те, що Херсонську область потрібно перевести до помаранчевої", - зазначив він.

При цьому, за його словами, в області та у МОЗ наразі з'ясовують, чому на сайті міністерства вказані такі дані.

Також в.о. заступника мера нагадав, що засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо Херсонської області днями не проводили.

А у МОЗ відповіли, що згідно з отриманими з регіону даними на Херсонщині має бути помаранчевий рівень.

Новини за темою: МОЗ: Усі області України у "жовтій" зоні карантину

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я при формуванні таблиці з індикаторами визначення рівнів епідемічної небезпеки послуговується виключно тими даними, які надаються з регіонів.

"Переведення до помаранчевого рівня епіднебезпеки відбувається автоматично у тому випадку, коли певний індикатор має перевищений показник. Для встановлення помаранчевого рівня не потрібне засідання національної комісії ТЕБ та НС, так само як і для скасування помаранчевого рівня", - пояснили у відомстві.

Так, за інформацією МОЗ, у Херсонській області два дні поспіль перевищений показник динаміки госпіталізацій який розрахований відповідно до наданих показників госпіталізації.

"Тому вкотре наголошуємо, що дані, які відображені на сайті МОЗ, – це узагальнені та агреговані дані, які подаються регіонами", - додали у відомстві.

Новини за темою: За минулу добу в Україні зафіксували майже 2 тисячі випадків коронавірусу

Нагадаємо, що сьогодні вранці в Україні дві області перебували у помаранчевій зоні епідемічної небезпеки. Показники не відповідали нормам у Сумській та Херсонській областях.

Так, у Сумській області погіршився показник виявлення випадків інфікування, а в Херсонській - динаміка рівня госпіталізацій хворих.

Наразі всі інші регіони України перебувають у жовтій зоні карантину.