У Києві Держпродспоживслужба розслідує отруєння дітей у шести дитсадках та школах

Постраждалі скаржилися на біль у животі і нудоту Фото з відкритих джерел

Оператори ринку не дотримались законодавства про безпечність та якість харчових продуктів

У Києві у чотирьох дитячих садках та двох школах отруїлися діти. У них виявили гостру кишкову інфекцію. Про це повідомляє Держпродспоживслужба

Випадки отруєння були виявлені у:

 • дитсадках: 
  • ДНЗ №572 Оболонського району, проспект Оболонський, 14-Г; 
  • ДНЗ №15 "Едельвейс", вул. Оноре Бальзака, 59; 
  • ДНЗ №168 "Карамелька", бульвар Вацлава Гавела, 81-А;
  • ДНЗ №777 Подільського району, проспект Свободи, 2-Б; 
 • школах:
  • гімназія №19 "Межигірська" Подільського району, вул. Межигірська, 16; 
  • спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №57.

Крім того такі випадки виявили у двох закладах харчування: "Чорноморка на Печерську" (вул. Михайла Бойчука, 1/2) та "ФОРА" (вул. Академіка Єфремова, 8-А).

"У ході епідрозслідувань перевірили надавачів послуг із організації шкільного харчування: КП "Шкільне харчування" (вул. Межигірська, 16); КП "Школяр" (вул. Прорізна, 19-А); розподільчого центру Комунального підприємства "Шкільне харчування" (вул. Захарівська, 10)", - йдеться у повідомленні. 

Оператори ринку не дотримались законодавства про безпечність та якість харчових продуктів. Було виявлено не відповідність зразків харчових продуктів параметрам безпечності за мікробіологічними показниками, не відповідність води питної нормативним вимогам за мікробіологічними показниками та виділено умовно-патогенну мікрофлору у змивах з обладнання та інвентар. 

Держпродспоживслужба винесла чотири рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів, видала сім приписів про усунення порушень вимог законодавства та склала два протоколи про порушення закону "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".

Крім того, навчальні заклади зобов'язали провести медогляд з обов'язковим бактеріологічним обстеженням дітей та працівників, які контрактували з хворими. До роботи та відвідування навчальних закладів не допускають хворих дітей та співробітників. 

Новини за темою: У Сумській області сталося масове отруєння в школі: Проводиться розслідування

Нагадаємо, у Миколаївській області учні та викладачі Новоодеської гімназії святкували день здоров'я, після чого 13 осіб захворіли через інфікування ротавірусною інфекцією.