У Києві можуть ввести спецперепустки на транспорт: Названо умову

Фото з відкритих джерел

Спецперепустки можуть запровадити, якщо Київ повернеться до зони з найжорсткішими карантинними заходами

У Києві затвердили тимчасовий порядок роботи інформаційно-телекомунікаційної системи управління спеціальними перепустками "Карантин". Він передбачає можливість введення перепусток на громадський транспорт. Про це йдеться у рішенні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Згідно з документом, такий порядок може діяти на час обмежувальних заходів, встановлених для червоної зони адаптивного карантину. Тобто спецперепустки можуть запровадити, якщо Київ повернеться до зони з найжорсткішими карантинними заходами.

При цьому введення спецперепусток не буде автоматичним, для їх запровадження треба окреме рішення Київської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про переведення громадського транспорту в режим спеціальних перевезень.

Зазначається, що спеціальні перепустки діятимуть на існуючих транспортних або соціальних (у випадку з пільговиками) картах. При цьому роботодавці мають зареєструватися на сайті системи "Карантин", подати заявки з інформацією про ПІБ своїх працівників і номери їхніх транспортних або соціальних карт.

Поповнення карт буде працювати в звичайному режимі. Власникам спеціальних перепусток забороняється передавати свої транспортні карти іншим особам.

При цьому інші електронні квитки, які не є носіями спецперепусток, будуть деактивовані на час червоної зони. Також не будуть працювати електронні квитки у вигляді QR-кодів, зокрема й на паперовому носії.

Новини за темою: У Києві стався глобальний збій при купівлі квитків у громадський транспорт

Нагадаємо, в Україні станом на 24 грудня в червоній зоні епідемічної небезпеки залишаються дві області - Волинська та Запорізька.