У Києві почали вакцинувати від грипу в аптеках

Фото з відкритих джерел

Вакцину можна придбати безпосередньо в аптечному закладі, середня її вартість — до 300 гривень

У п'ятьох аптеках Києва з 10 по 14 листопада кожен охочий зможе вакцинуватися від грипу після консультації лікаря. Пілотний проект з вакцинації запустили в одній із аптечних мереж, повідомляє "Укрінформ".

"Можливість прийти в аптеку, придбати вакцину та одразу зробити щеплення значно спрощує доступ до вакцинації. В умовах пандемії COVID-19 це має надзвичайно важливе значення. Ми сподіваємося, що пілотний проект зі щеплення від грипу в аптеках буде успішно реалізований, масштабований і продовжиться наступного року. Це - ще один крок до трансформування системи охорони здоров’я та наближення її до європейських стандартів", - зазначила під час презентації проекту генеральний директор Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ Ірина Руденко.

Вакцинацію від грипу може пройти особа віком від 18 років. Вакцину можна придбати безпосередньо в аптечному закладі, середня її вартість - до 300 грн.

Перед щепленням медичний працівник проведе стандартний огляд, а після щеплення видасть довідку, де вказано, якою саме вакциною було проведено імунізацію.

Аптеки, що беруть участь у пілотному проекті, розташовані в Києві за адресами (вакцинація проводиться з 8:00 до 20:00):

  • вул. Ярославів Вал, 20;
  • вул. Московська, 46/2;
  • вул. Велика Васильківська, 112-а;
  • вул. Дмитрівська, 2;
  • вул. Срібнокільська, 2-а.

Варто зазначити, що Міністерство охорони здоров'я має намір внести зміни в порядок проведення профілактичних щеплень, якими планує передбачити можливість проведення щеплень без залучення лікаря, коли вакцинацію здійснюють медична сестра або фельдшер.

Своєю чергою у Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ заявили, що у Києві спостерігається зниження захворюваності на грип та ГРВІ майже на 6%.

Новини за темою: В Україні наразі не зафіксовано циркуляції вірусів грипу, - ЦГЗ

Нагадаємо, у ВООЗ заявили про ймовірність щорічної модифікації вакцин проти COVID-19.