У Києві виявили штам "Омікрон": Яких правил повинні дотримуватися мешканці

Фото з відкритих джерел

Однією з обов'язкових умов карантину є носіння маски в транспорті та приміщеннях

У Києві зафіксували випадки зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон". Мешканців закликають дотримуватися карантинних правил. Про це повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник у Facebook.

"Сьогодні у місті вже зафіксовані випадки захворювання на новий штам коронавірусу "Омікрон". Фахівці стверджують, що цей вірус має більшу контагіозність, ніж штам "Дельта". За словами медиків, вакциновані пацієнти хворіють у легкій формі", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, кияни мають дотримуватися обмежень жовтої зони карантину: носити маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті.

Новини за темою: Франція посилить COVID-обмеження через поширення штаму "Омікрон"

Водночас у Києві забороняється:

  • відвідування навчальних закладів, якщо на самоізоляції перебуває більше 50% співробітників;
  • робота закладів освіти, якщо в них вакциновано менше 100% персоналу;
  • проведення масових заходів;
  • робота театрів, кінотеатрів й інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування. Винятком є доставка й робота навинос;
  • робота спортзалів та басейнів;
  • діяльність закладів з розміщення. Винятком є готелі, санаторні й соціальні заклади;
  • міжобласні та міжнародні перевезення.

Втім, обмеження скасовуються, якщо всі працівники й відвідувачі матимуть один із документів: жовтий COVID-сертифікат або паперова довідка 063-О; зелений COVID-сертифікат; негативний ПЛР-тест, який чинний протягом 72 годин, чи сертифікат про одужання від коронавірусу (чинний протягом 105 днів з моменту встановлення діагнозу).

Новини за темою: Дві дози Pfizer та Moderna менш ефективні проти "Омікрону", ніж проти "Дельти"

Також, за словами заступника КМДА, в столиці забороняється:

  • користуватися послугами громадського транспорту (автомобільного, електричного, у тому числі метрополітену) пасажирам, окрім осіб, які не досягли 18 років, без наявності у них негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; або жовтого чи зеленого COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від зазначеної хвороби;
  • відвідування ТРЦ особами, які не досягли 18 років, без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР-тест на COVID-19 або експрес-тест на визначення антигена строком дії 72 години; або зелений COVID-сертифікат; або документ про одужання.

Новини за темою: Британські вчені виявили ще один симптом зараження штамом "Омікрон"

Нагадаємо, що 18 грудня в Україні виявили перший випадок зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон".

Особа, яка виявилась інфікованою цим штамом, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт із хворими на COVID-19.