У Києві з початку року кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі

Фото з відкритих джерел

Найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, вчителів, вихователів, лікарів, інженерів, медсестер, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів

На початку 2022 року на обліку в столичній службі зайнятості перебували 10,2 тисячі безробітних, що у 2,2 раза менше проти показника минулого року – 22 216 осіб. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Тенденції на ринку праці столиці почали покращуватись. Кількість вакансій, про які роботодавці поінформували службу, вийшла на докарантинний рівень. Наша мета – запропонувати кожному роботу, яка відповідає його кваліфікації, освіті та досвіду", – розповів директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Як зазначили у службі зайнятості, рівень безробіття населення (за методологією МОП) у віці 15-70 років у місті є одним з найнижчих у державі: 6,9% – в Києві при 9,7% – по Україні. Серед зареєстрованих безробітних жінки становлять 61,2%, молодь до 35 років – 35%. Переважна більшість серед шукачів роботи в столичній службі зайнятості – майже 80% – професійні фахівці.

Новини за темою: Національний банк України поліпшив прогноз зростання рівня безробіття у 2021 році з 10% до 9,1%

Торік київська міська служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 13 тисячам осіб. Серед працевлаштованих, зокрема, і понад півтори тисячі представників соціально незахищених категорій населення. Понад 53 тисячі громадян отримали профорієнтаційні послуги. Майже тисяча осіб проходили професійне навчання, 225 взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Крім цього, 9,1 тис. осіб отримували допомогу з безробіття, середній розмір якої у січні-грудні 2021 року становив 6 тис. грн. На початку року роботодавці міста поінформували районні філії про наявність 7,7 тисячі вакансій. На одне вільне робоче місце в Києві претендує один безробітний.

Водночас через невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції серед службовців та керівників на одну вакансію претендують 9 осіб. При цьому найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, вчителів, вихователів, лікарів, інженерів, медсестер, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів. Тим часом середній розмір заробітної плати у вакансіях збільшився з 8,6 тис. грн торік до 10,7 тис. грн нині.

"У новому 2022 році маємо намір зосередитись на впровадженні експерименту щодо нової моделі з надання клієнтоорієнтованих послуг, впровадженні інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці "EU4Skills", прискоренні працевлаштування осіб, які шукають роботу, забезпеченні ефективної та дієвої співпраці з роботодавцями, а також зменшенні дисбалансу на ринку праці шляхом організації професійного навчання безробітних", – наголосив очільник КМЦЗ.

Новини за темою: Рівень безробіття в Україні продовжує знижуватись, - Держстат

Нагадаємо, як повідомили у Міністерстві соціальної політики, з 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені українці зможуть отримати кредит з державного бюджету для започаткування власного бізнесу. Кошти платників податків надаватимуться в рамках нової програми "Рука допомоги".