У Львові 9-річній дівчинці провели надскладну операцію на мозку

Перше територіальне медичне об'єднання міста Львова

У дитини діагностували субдуральну емпієму над лівою півкулею головного мозку

У Львові 9-річній дівчинці провели надскладну операцію на мозку. У неї діагностували субдуральну емпієму над лівою півкулею головного мозку. Про це повідомила пресслужба Першого територіального медичного об’єднання Львова.

У дівчинки все почалося з нежиті, який згодом перейшов у запалення слизової оболонки приносових пазух. Через те, що гній дістався мозку, в Ані весь час була висока температура, боліла голова, перестала працювати рука та частково нога. 

Медики забрали гній із пазух, однак у дівчинки почалися судоми і її перевели до реанімації.

"Мультидисциплінарна команда спеціалістів у складі педіатрів, неврологів, реаніматологів, отоларингологів, хірургів та нейрохірургів одностайна: негайно потрібна надскладна операція. І це буде кілька етапів. Оскільки провести втручання через маленький отвір стан Ані не дозволяє, першим етапом їй виконують декомпресійну трепанацію черепа. Дівчинці видаляють досить велику частину кістки черепа та забирають зайву рідину", - йдеться у повідомлені.

Повернути кістку на місце поки неможливо, адже через нагноєння стався набряк мозку, тому кістку тимчасово помістили у передню черевну стінку дитини. Кістку повернули на місце одразу після того, як набряк спав.

Новини за темою: У Національному Інституті хірургії та трансплантології провели операції із трансплантації печінки та серця

Нагадаємо, у Дніпрі медики Центру матері та дитини ім. Руднєва спільно з кардіохірургами Інституту серця МОЗ України провели унікальну операцію немовляті, яке народилося з вадою серця.