У Міноборони опрацьовують питання бустерної вакцинації військових та генерування електронних сертифікатів

Фото з відкритих джерел

Від початку вакцинальної кампанії у ЗСУ 238 780 осіб отримали 1 дозу вакцини, 2 дози вакцини отримали 233 094 особи

Забезпечення належного захисту здоров’я військовослужбовців ЗСУ і працівників сфери оборони в умовах пандемії COVID-19 залишається одним із пріоритетів оборонного відомства. Міністр оборони доручив опрацювати питання бустерної вакцинації військових та генерування електронних сертифікатів. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України.

Як повідомляється, після видання наказу МОЗ України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, на нараді в Міністерстві оборони під головуванням міністра Олексія Резнікова було поставлено завдання відпрацювати відповідні заходи.

"Сьогодні Збройні сили є лідерами за рівнем вакцинації в країні. Повністю щепилося 95% особового складу. Це допомагає захищати здоров’я наших воїнів. Зараз постає питання введення бустерної вакцини. Згідно з рекомендаціями МОЗ, оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після другого щеплення, незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. В армії високі темпи вакцинації були ще до того, як до цього процесу активно долучилися інші громадяни. Тому, з одного боку, необхідно забезпечити оптимальний формат ревакцинації. З іншого, ми звернемося до колег з МОЗ за деякими роз’ясненнями. Зокрема щодо тих випадків, коли 9 місяців вже минули. Так само буде зроблено усе необхідне, щоб сертифікати вакцинації військових відображалися у сервісі "Дія". Після бустерного щеплення сертифікати видаватимуться на 270 днів", - сказав Олексій Резніков.

У відомстві також нагадали, що від початку вакцинальної кампанії у ЗСУ 238 780 осіб отримали 1 дозу вакцини, 2 дози вакцини отримали 233 094 особи.

Новини за темою: У ВООЗ визначили дві групи людей, для яких рекомендоване бустерне щеплення

Як раніше повідомлялося, близько 48% держслужбовців, працівників та військовослужбовців ЗСУ, які отримали щеплення від коронавірусної хвороби, можуть отримати COVID-сертифікат у "Дії". Це стало можливим завдяки підключенню закладів охорони здоров'я, які перебувають у сфері управління Міністерства оборони, до електронної системи охорони здоров'я.