У МОЗ дали роз'яснення, як не сплутати коронавірус і туберкульоз

коронавірус і туберкульоз

Фото з відкритих джерел

Зазначається, що для життя та здоров'я людини обидві хвороби можуть мати тяжкі наслідки

Для життя та здоров'я людини можуть мати тяжкі наслідки як COVID-19, так і туберкульоз. У МОЗ пояснили, чим вони відрізняються. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Коли з'являються симптоми

Туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи - місяців. Хворобі COVID-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів.

Слабкість

У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання.

Лихоманка

Коронавірус може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі - до 38, при важкій - понад 38. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37–37,2, при важких формах - виражена лихоманка.

Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "визначеної" причини. Для COVID-19 ці прояви не характерні.

Схожі симптоми

Серед симптомів COVID-19 також головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м'язах. Водночас задишка є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості.

При туберкульозі вона може з'являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу зі значним враженням легеневої тканини.

Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі перебігу, але може з'являтись при середній та важкій формі.

Також при важкій формі COVID-19 може траплятись кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини.

Для важких форм коронавірусної хвороби також може бути характерна зміна психічного стану людини.

Новини за темою: Революція у виявленні туберкульозу: Україна застосовуватиме інноваційну методику діагностики хвороби

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в Україні може вдвічі збільшитися смертність від туберкульозу. Однією з причин такої ситуації є схожість симптомів цієї хвороби з COVID-19.

Також МОЗ оприлюднило наказ № 2161 "Про внесення змін до стандартів охорони здоров’я при туберкульозі", яким визначається низка нових критерієв.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у середу, 12 січня, на засіданні уряду заявив, що станом на сьогодні майже 50% дорослого населення України отримало вакцину проти коронавірусу.

Також прем'єр-міністр заявив, що 2022 рік може стати роком завершення пандемії COVID-19. Він також наголосив, що влада продовжуватиме активну кампанію з вакцинації населення проти коронавірусу.