У МОЗ пояснили, яким наслідкам коронавірусу допомагає запобігти бустерна доза

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін

РБК-Україна

Бустерну дозу рекомендовано робити мРНК-вакцинами, адже, за даними наявних досліджень, вони демонструють найкращі результати незалежно від того, яким вакцинами був зроблений базовий курс

Бустерне щеплення дозволяє відновити ефективність вакцини проти COVID-19, особливо це актуально для літніх людей та людей із супутніми захворюваннями. Про це повідомляє заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у своєму Facebook.

"За даними досліджень, ефективність будь-якої вакцини з часом зменшується. Також з’являються нові штами коронавірусу, зокрема "Омікрон" (https://cutt.ly/vIaTX3C). Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцин проти COVID-19, симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби", - написав він.

Кузін наголосив, що бустерну дозу рекомендовано робити мРНК-вакцинами, адже, за даними наявних досліджень, вони демонструють найкращі результати незалежно від того, яким вакцинами був зроблений базовий курс.

За словами головного санлікаря, наразі в Україні бустерну дозу можуть отримати повнолітні, які завершили базовий курс щеплення понад шість місяців тому. Оптимальний термін введення "бустеру" від 6 до 9 місяців.

"Закликаю не зволікати із отриманням як і базового курсу вакцинації, так і "бустеру", адже це єдина можливість вберегтись від небезпечних наслідків коронавірусної хвороби. Це критично важливо для літніх людей та людей із супутніми хворобами, адже в разі інфікування базовий курс щеплення допоможе зберегти їхні життя, а бустерна доза допоможе поновити захист", - підкреслив заступник міністра.

Новини за темою: Куди звертатися за бустерною дозою вакцини проти COVID-19: Роз'яснення від МОЗ

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна вводить бустерну вакцинацію від COVID-19 для всіх, хто раніше пройшов повний курс. На цей момент ідеться про українців старше 18 років. Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму "Омікрон".