У МОЗ повідомили, чи можна вакцинуватися тим, хто захворів на COVID-19 після першого щеплення

Фото з відкритих джерел

Друге щеплення медики радять зробити через 28 днів з дня появи симптомів чи першого позитивного тесту

У Міністерстві охорони здоров’я дали роз’яснення, чи можна і в які терміни колоти другу дозу вакцини проти COVID-19 тим, хто захворів у період після першого щеплення. Про це у Фейсбук повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Так, у разі, якщо ви зробили першу дозу вакцини і захворіли на ковід, то друге щеплення медики радять зробити через 28 днів з дня появи симптомів чи першого позитивного тесту.

У ЦГЗУ також зазначають, що вакцинуватися можна і пацієнтам з епілепсією. "Епілепсія не є протипоказом до вакцинації. Але якщо є ризик виникнення судом чи проблем з диханням, краще кілька днів бути під наглядом близьких", - зазначається в повідомленні.

Не є протипоказами до вакцинації проти COVID-19 серцево-судинні захворювання або гіпотиреоз. Навпаки, як наголошують в ЦГЗУ, щеплення убезпечує від розвитку ускладнень, які можуть призвести до тяжкого перебігу хвороби або навіть смерті.

Новини за темою: В Україні відкрили онлайн-запис на бустерне COVID-щеплення

Варто зазначити, що в Україні у суботу, 8 січня, відновили роботу центри та пункти вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19. Напередодні їх закривали через Різдво.

Нагадаємо, днями міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про запровадження в Україні бустерної вакцинації від COVID-19 для всіх, хто раніше пройшов повний курс. На цей момент йдеться про українців старше 18 років. Період введення бустерної дози – від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення.