У МОЗ розповіли, що не всі маски є засобом індивідуального захисту

Фото з відкритих джерел

Нічого спільного із захисними масками не мають пластикові прозорі "маски", які використовують працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів та готелів

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що пластикові прозорі "маски" не є засобом індивідуального захисту. Про це заявили у пресслужбі МОЗ.

"Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають", - йдеться у повідомленні.

До слова, про пластикові прозорі "екрани" не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила, водночас наголошується, що необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

"Фактично, люди, які використовують такі пластикові "маски", не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не прилягають щільно до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі "маски", - зауважили у відомстві.

Новини за темою: Скандал через маску: У Києві хлопець побив охоронця магазину

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що впроваджувати суворий карантин уряд не планує, але носіння масок буде обов’язковим ще довго.