У МОЗ розповіли, скільки українців мають протипоказання до вакцинації проти COVID-19

Фото з відкритих джерел

Щеплення повністю протипоказані лише тим, хто мав тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини або один з її компонентів

В Україні менш ніж 1% дорослого населення має протипоказання до вакцинації від COVID-19. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Зазначається, що щеплення повністю протипоказані лише тим, хто мав тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини або один з її компонентів.

"Усім людям, які мають серцево-судинні захворювання, потрібно вакцинуватися від COVID-19, адже хвороба у них протікає значно важче та може дати дуже серйозні ускладнення", – пояснила кардіолог, кандидат медичних наук та завідувач діагностичним відділенням Центру інноваційних медичних технологій НАН Віра Горбачова.

За даними центру, вакцинуватися також слід людям, які мають ішемічну хворобу, серцеву недостатність, вроджені вади серця, цукровий діабет, ендокринні захворювання та онкологію.

Новини за темою: Система громадського здоров'я і обов'язкова вакцинація: Що передбачає законопроєкт № 4142

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що довідки, які лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації від COVID-19, з’являться в додатку "Дія".