У МОЗ заявили, що зацікавлені у виробництві медичного канабісу в Україні

Фото з відкритих джерел

Це складний, тривалий процес, тому що українські пацієнти повинні мати доступ до лікарських препаратів доведеної ефективності

Перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда заявив, що Міністерство охорони здоров'я розраховує налагодити виробництво конопель для ліків безпосередньо в Україні. Таким чином, не потрібно буде покладатися на їх імпорт. Про це він розповів в коментарі "РБК-Україна".

"Ми зацікавлені в тому, щоб такі препарати могли виготовлятися в Україні, а не тільки ввозилися з-за кордону. Але це складний, тривалий процес, тому що українські пацієнти повинні мати доступ до лікарських препаратів доведеної ефективності. Але так, ми за те, щоб процес повного циклу був в Україні", - зазначив Комаріда.

Новини за темою: Рада може легалізувати медичний канабіс у 2022 році, – Радуцький

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Міністерстві охорони здоров'я розробили проєкт закону про обіг медичної марихуани. До Ради він буде внесений найближчими місяцями.

Як повідомлялося раніше, у липні 2021 року Верховна Рада України провалила голосування за законопроєкт № 5596 про легалізацію медичного канабісу. Документ підтримали 184 народні депутати.

Законопроєкт пропонував дозволити діяльність підприємств із культивування лікарських конопель після отримання відповідної ліцензії. Також він передбачав створення уповноваженого органу з контролю у сфері обігу медичного канабісу.