У Пенсійному фонді пояснили, як оформити пенсію онлайн: Покрокова інструкція

Фото з відкритих джерел

Сервіс надається для застрахованих осіб, які авторизувалися на вебпорталі за кваліфікованим електронним підписом

Пенсійний фонд України модернізував сервіс подання заяви на призначення пенсії. Відомство розробило покрокове заповнення даних та анкету-опитування для зручності визначення документів, скан-копії яких необхідно подавати для призначення пенсії. Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України.

У відомстві зазначають, що сервіс надається для застрахованих осіб, які авторизувалися на вебпорталі за кваліфікованим електронним підписом (КЕП). Користувачу, що зареєструвався на порталі ПФУ за допомогою КЕП, надається можливість сформувати та подати заяву на призначення пенсії, а саме:

  • Крок 1 – заповнити атрибути заяви на призначення пенсії (персональні дані; адресні дані; дані документів, що посвідчують особу; контактні дані тощо);
  • Крок 2 – відповісти на питання анкети-опитування для визначення документів, скан-копії яких необхідно надати;
  • Крок 3 – прикріпити скан-копії документів, наявних у користувача.

В результаті користувач отримує екранну форму з повною заявою на призначення пенсії, заповненою за результатами кроків 1-3, в якій надається можливість:

  • подальшого редагування заяви;
  • формування друкованого образу заяви та анкети-опитування;
  • підпису заяви КЕП та її відправки до ПФУ.

За результатами опрацювання заяви спеціалістами ПФУ користувач на вебпорталі отримує інформацію щодо стану обробки заяви та рішення щодо призначення пенсії.

Пенсійний фонд України

Новини за темою: Мінсоцполітики: У наступному році середня пенсія зросте до 4533 гривень

Нагадаємо, для пенсіонерів спростили процедуру оформлення та перерахунок пенсійних виплат. Подати заяву можна також на порталі "Дія".

Також зазначимо, що Міністерство соціальної політики склало календар перерахунку пенсій у 2022 році, який складається з 12 етапів адресного підвищення пенсій різним категоріям.