У Рівненській області знайшли 5-кілограмовий шматок бурштину

AmbertradeTM

За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є сукцинітом

Унікальний камінь бурштину вагою понад 5300 г було видобуто на родовищі Володимирець-Східний компанією ТОВ "Центр "Сонячне ремесло" (AmbertradeTM). Про це йдеться на сайті компанії.

"Це унікальна знахідка не тільки для всієї України, але й для усього світу. Адже такі екземпляри - дуже рідкісні, в історії незалежної України це перша знахідка бурштину такої ваги. Зразок бурштину досліджено експертами Державного гемологічного центру України, які підтвердили його унікальність. За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є бурштином – сукцинітом", - йдеться в публікації.

Зазначається, що сукциніт – природна викопна смола, яка утворилася 42-38 мільйонів років тому. Регіон поширення – Балтійсько-Дніпровська бурштиноносна субпровінція, яка охоплює територію практично всієї Польщі, Калінінградської області РФ, Литву, Латвію, південь та південний захід Білорусі і більшу частину Правобережної України.

За даними Державного гемологічного центру України, зразки бурштину масою понад 1 кг - рідкісні природні утворення. Найбільший бурштин вагою 9 750 г зберігається в Музеї природознавства в Берліні ("Museum of Naturkunde"). Зразки масою понад 5 кг – надзвичайно рідкісні, за офіційними даними, лише кілька каменів такої ваги перебувають в музеях та приватних колекціях.

До сьогодні в Україні найбільшими вважалися зразки бурштину, які зберігаються в музеї ДП "Бурштин України" - 1 930 г., та у Музеї коштовного і декоративного каміння Міністерства фінансів України зразок масою 1 040 г.

Новини за темою: У Рівненській області СБУ викрила контрабанду бурштину майже на 5 млн гривень

Нагадаємо, раніше в аеропорту "Бориспіль" затримали партію бурштину вагою 260 кг, яку під виглядом особистих речей намагалися незаконно вивезти до Китаю. Каміння було розміщено в 13 картонних коробках.