У Швеції знайшли особисту печатку гетьмана Орлика

Раніше печатка була невідомою українській історичній науці

Особиста печатка гетьмана Орлика

Facebook / Тарас Чухліб

Дослідники Державного королівського архіву Швеції виявили на території своєї країни особисту печатку гетьмана Пилипа Орлика. Про це повідомляє український історик Тарас Чухліб у Facebook.

"За допомогою наших дослідників Державного королівського архіву Швеції оригінальний особистий друк із гербом "Новина" гетьмана Пилипа Орлика, який досі не був відомий світовій та українській історичній науці", - написав історик.

Новини за темою: У Хмельницькій області виявили свинцеву печатку XII століття

Нагадаємо, раніше польські вчені виявили стародавню кам'яну ігрову дошку під час археологічних розкопок поселень бронзової доби поблизу села Айн-Бані-Сайда в Омані. На дошці вигравірувана прямокутна сітка із двох рядів по сім квадратів. Всередині кожного з них знаходиться неглибоке заглиблення у вигляді чашоподібного отвору.

Також китайські археологи знайшли в Тибеті (Центральна Азія) величезну кількість реліквій кам'яної доби. Важливе відкриття було зроблено на території повіту Гар округу Нгарі. У нашаруваннях ґрунту, що відклалися в результаті людської життєдіяльності, було виявлено понад 5 тис. реліквій: виробів з каменю, шкур тварин, обпаленого каміння тощо.