Україна піднялася в рейтингу паспортів на дві сходинки

Фото з відкритих джерел

Наразі наша держава посідає 35-те місце

Україна піднялася в оновленому рейтингу індексу паспортів світу на дві позиції і посідає 35-те місце. Про це свідчать дані компанії Henley & Partners.

Зазначається, що власники українського паспорта можуть подорожувати без візи в 141 країну світу. 

Останні результати рейтингу демонструють найбільший розрив у можливостях безвізових подорожей громадян з моменту створення Індексу паспортів 17 років тому.

"Без урахування мінливих та тимчасових обмежень, пов'язаних з коронавірусом, власники паспортів двох азіатських країн, Японії та Сінгапуру, тепер можуть вʼїжджати у 192 пункти призначення без візи або з візою після прибуття - на 166 більше, ніж Афганістан, який перебуває на останньому місці індексу", - пишуть укладачі рейтингу.

Новини за темою: Кабмін затвердив безвізову угоду з Сейшельськими островами

Перше місце в індексі поділяють паспорти Сінгапуру та Японії (192 безвізові напрямки), Німеччина та Південна Корея ділять друге місце з безвізовим доступом у 190 країн.

Росія (46) та країни СНД за квартал спостережень змінили свої позиції несуттєво. Білорусь (65), Казахстан (68), Азербайджан (74), Вірменія (78) уклали договори про безвізове переміщення з Оманом. Грузія у звітний період не укладала договорів та посідає 48-е місце з безвізовим доступом до 115 напрямків світу.

Новини за темою: Кабінет міністрів затвердив угоду про безвіз із Перу

Нагадаємо, влітку минулого року Україна втратила дві позиції в рейтингу паспортів Henley & Partners, опустившись з 35-го місця на 37-е. Тоді попри часткову втрату позицій, Україна уклала договір про безвізовий доступ з Новою Каледонією, збільшивши силу паспорта на один бал.