Українські школи з січня переходять на нові стандарти харчування, - Зеленська

Фото з відкритих джерел

На законодавчому рівні було закріплено інтереси дітей з дієтичними потребами

В Україні 1 січня завершується перехідний період із впровадження нових стандартів шкільного харчування й відбудеться перехід на нове меню. Про це у Фейсбук повідомила дружина президента України Олена Зеленська.

"З 1 січня 2022 року для шкіл закінчується перехідний період із впровадження нових стандартів", - зазначила перша леді.

За словами Олени Зеленської, підготовча робота для переходу на нові стандарти тривала більше ніж рік, починаючи з перших досліджень, коли з’ясували масштаб проблеми з надмірним споживанням субпродуктів, газованих напоїв, надлишком цукру, солі та жирів і розробили нове меню – з овочами, фруктами, стравами, які є корисними й смачними водночас.

Перша леді нагадала, що на законодавчому рівні було закріплено інтереси дітей з дієтичними потребами; розпочалася модернізація застарілих харчоблоків – зміни стосувалися не лише ремонту й обладнання, а й технологічних процесів.

Новини за темою: Сніданок за 8 гривень: У столиці перевірять шкільне харчування

Дружина президента зазначила, що впродовж осені 2021 року проводилася роз'яснювально-просвітницька робота, регіональними форумами "Реформа системи шкільного харчування" (відбулися в Бучі, Одесі, Дніпрі та Львові) охоплено три тисячі учасників із 24 областей, а також запущено інформаційний портал "Знаїмо" ("Знаємо, що їмо" – про свідоме харчування у школі та вдома).

"Рада також повідомити про старт комунікаційної кампанії зі здорового харчування спільно з ЮНІСЕФ. Її гасло: "Головне – що всередині" (нашого кошика в супермаркеті, холодильника, тарілки)", - зауважила Зеленська. Завдання кампанії – підвищити обізнаність серед школярів та батьків про здорове харчування, донести повідомлення про правильні харчові звички, вплинути на харчову поведінку всіх поколінь.

Новини за темою: Без ковбас, консервів і кави: Олена Зеленська показала, яким буде шкільне харчування у 2021 році

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль перерахував найважливіші досягнення у сфері освіти за 2021-й рік. Зокрема в українських школах протягом року було модернізовано більш ніж 1300 харчоблоків, а також розроблено і впроваджується корисне та здорове меню.