Уряд продовжив на 2022 рік пілотний проєкт з аеромедичної евакуації

zaxid.net

Планується розширити проєкт на всі регіони України

Уряд продовжив пілотний проєкт з аеромедичної евакуації на 2022 рік та врегулював можливість використання усіх типів повітряних суден суб’єктів державної авіації для міжгоспітального транспортування пацієнтів з усіх куточків України. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

У відомстві зазначають, що ухвалена постанова дасть змогу розширити проєкт, який нині працює у Київській та Львівській областях, на інші регіони базування.

"Пілотний проєкт з аеромедичної евакуації – це крок до забезпечення рівного доступу усіх громадян України до якісної медичної допомоги на спеціалізованому та високоспеціалізованому рівнях незалежно від місця їхнього проживання", - йдеться в повідомленні.

У відомстві підкреслюють, що пілотні проєкти у Львівській та Київській областях фінансуються МОЗ України і є безоплатними для пацієнтів. 

"З фактичного моменту початку роботи в рамках проєкту з аеромедичної евакуації з 30 серпня 2021 року по 29 грудня 2021 року було проведено 57 вильотів у Київській області. 50 вильотів здійснили у Львівській області з 1 жовтня по 29 грудня 2021 року", - розповіли у МОЗ.

Новини за темою: До Львова гелікоптером доставили двох пацієнтів з інсультом

Нагадаємо, колишній міністр охорони здоров’я Максим Степанов у січні 2021 року анонсував на лютий 2021 року запуск проєкту єдиного аеромедичного простору України. Заявлялось, що спершу ініціативу буде впроваджено у Львові та Києві.

За словами ексміністра МОЗ, проєкт передбачатиме залучення аеротехнічних можливостей (суден авіаційної системи МВС, зокрема літаків та гелікоптерів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції), які цілодобово чергуватимуть разом з бригадами служби екстреної медичної допомоги. Такий крок, за словами Степанова, дозволить оперативно транспортувати пацієнтів у разі ургентних, надзвичайних ситуацій, дорожньо-транспортних пригод тощо до відповідних закладів охорони здоров'я, коли неможливо скористатися автомобільним транспортом.