Уряд затвердив обмеження на вибір місця проживання в умовах воєнного стану

Фото з відкритих джерел

У рішенні, зокрема мають зазначатися обґрунтування необхідності та строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб

Кабінет міністрів затвердив Порядок встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан. Таку постанову уряд прийняв на своєму засіданні в середу, повідомляє "Укрінформ".

"Проєкт постанови розроблено з метою визначення механізму реалізації заходів щодо встановлення військовим командуванням разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) заборони або обмеження на вибір місця проживання (перебування) осіб на території, на якій діє воєнний стан", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

У МВС пояснили, що запровадження такої заборони або обмеження на вибір місця проживання/перебування осіб здійснюється військовим командуванням на основі указу президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях і полягає у забороні декларування (реєстрації) місця перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан.

Це не поширюється на випадки зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування/проживання осіб у разі одночасного декларування (реєстрації) місця перебування/проживання осіб на території, на якій воєнний стан не введено.

Новини за темою: Уряд виділив майже 22 млн грн на придбання житла для переселенців

Зі свого боку військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення про запровадження такої заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб, яке має негайно доводитися до відома населення через ЗМІ.

У такому рішенні мають зазначатися обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, та шляхи протидії таким факторам.

У рішенні також мають зазначатися обґрунтування необхідності та строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб; перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування/проживання; населені пункти, у яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб.

У такому рішенні вказуються й інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Новини за темою: Кредити на придбання житла і спрощене отримання документів: Що передбачає оновлений закон про переселенців

Нагадаємо, 26 листопада під час пресмарафону президент України Володимир Зеленський заявив, що не збирається вводити воєнний стан в Україні через концентрацію військ РФ біля українського кордону. За його словами, воєнний стан не буде запроваджено, оскільки це призведе до катастрофічних наслідків для економіки.

Водночас секретар РНБО Олексій Данілов 20 грудня в інтерв’ю одному з видань підтвердив збільшення військової присутності РФ поблизу українського кордону, проте, за його словами, воно не критичне. Данілов зазначив, що в Україні в разі потреби можуть запровадити воєнний стан, проте наразі у цьому необхідності немає.

Варто нагадати, що внутрішньо переміщені особи зможуть через додаток "Дія" подати заяву на отримання щомісячної допомоги для покриття витрат на проживання, оплату житлово-комунальних послуг.