Уряд затвердив порядок початкової та базової військової підготовки до національного спротиву

Фото з відкритих джерел

Відповідальність за організацію загальновоєнної підготовки покладається на Міністерство освіти разом із Міністерством оборони

Кабінет міністрів затвердив порядок початкової та базової військової підготовки до національного спротиву. Про це йдеться в постанові Кабміну № 1443 від 29 грудня 2021 року.

"Загальновоєнна підготовка громадян здійснюється у мирний час та особливий період незалежно від політичних та інших уподобань, статі, етнічного та соціального походження, майнового становища, місця проживання з метою формування у суспільстві готовності до сталого опору агресору, зокрема в інформаційному просторі, патріотичній свідомості та стійкої мотивації, набуття та підтримання громадянами знань та практичних умінь, необхідних для захисту України", - йдеться у порядку.

Також зазначається, що загальновійськову підготовку проходять громадяни допризовного, призовного віку, військовозобов'язані, резервісти та інші категорії громадян, які виявили бажання долучитися до національного спротиву.

Загальновоєнна підготовка поділяється на початкову та базову підготовку:

  • Початкова підготовка здійснюється з метою формування у громадян первинних загальновоєнних знань та спеціальних компетентностей щодо оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем та роллю громадянина у зв'язку з усвідомленням свого обов'язку щодо збройного захисту України.
  • Базова підготовка здійснюється з метою підготовки громадянина, здатного виконувати завдання як у мирний, так і воєнний час у бойових умовах, та сприяння набуттю громадянами первинних знань, умінь та навичок щодо порядку поводження зі зброєю та її застосування, дій на полі бою (пересування та орієнтування на місцевості), надання домедичної допомоги, а також первинної психологічної допомоги (самоподопомога), поводження з саморобними вибуховими пристроями та формування стійких морально-психологічних якостей, необхідних для захисту України.

Відповідно до документа, відповідальність за організацію загальновоєнної підготовки покладається на Міністерство освіти разом із Міністерством оборони (початкова підготовка), Міноборони разом із іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади (базова підготовка).

Початкова підготовка включається до Державного стандарту профільної середньої освіти, що реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти в установах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти та інших навчальних закладів.

Базова підготовка проводиться Міноборони разом із зацікавленими органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, волонтерськими, громадськими та спортивними організаціями.

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення загальновоєнної підготовки громадян здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, видатків місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством джерел.

Новини за темою: Чисельність українського війська зросте: Як президент пропонує формувати національний спротив в Україні

Нагадаємо, у липні 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які сам раніше вніс до парламенту як невідкладні. Це закон про основи національного спротиву і збільшення чисельності Збройних сил України. 

Верховна Рада України під час засідання у четвер, 16 грудня, прийняла за основу проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про уточнення завдань та основ підготовки та ведення національного опору (№ 6302)".