В ОП думають над впровадженням "продуктових карток": Що це таке

Радник президента України Олег Устенко Фото з відкритих джерел

Подібні "продуктові картки" діють у США для незаможних громадян

В Офісі президента розглядають можливість впровадження в Україні "продуктових карток" для найбільш вразливих і незахищених верств населення. Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв'ю BBC.

Йдеться про систему, схожу на ту, що діє в США. У Штатах гроші на продукти видають на пластикові картки. А в Україні програму можуть реалізувати за допомогою "Дії" за принципом "єПідтримки".

"Насамперед повинні отримати підтримку найбільш вразливі й незахищені верстви населення. Як? Варіанти розглядатимуть. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і впровадження food stamps у системі "Дія" – так званих продуктових чеків, як це практикують у США", – заявив Устенко.

Колишній в. о. міністра економіки Павло Кухта, своєю чергою, не виключив, що через подорожчання газу більш ніж ушестеро впродовж року "продуктові чеки" можуть з'явитися вже у 2022 році.

Новини за темою: Тисяча за вакцинацію: Вже більше ніж мільйон українців створили віртуальну картку

Варто зазначити, що програма "єПідтримка" буде розширюватися, щоб нею могли скористатися якомога більше українців. Так, громадяни старше 60 років зможуть витратити гроші на соціальні послуги вже із січня 2022 року.