В Україні очікується "шторм" захворюваності через "Омікрон", - лікарка

Фото з відкритих джерел

Ситуація дає фахівцям змогу зробити висновок, що пандемія піде на спад

Штам коронавірусу "Омікрон" в Україні швидко розвинеться, але потім активно піде на спад. Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявила докторка медичних наук, головна спеціалістка Міністерства охорони здоров'я за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

"Досвід інших країн, куди вже щонайменше місяць тому прийшов "Омікрон", ми можемо використати в наших прогнозах. І сподіватимемося, що у нас будуть ті самі тенденції. У нас буде, звісно, дуже велика кількість захворювань, що одномоментно виникають. Адже цьому вірусу властива дуже висока контагіозність. Це буде, як шторм, розумієте. Відразу дуже багато, але це швидко мине", — запевнила експертка.

За її словами, попри контагіозність "Омікрон" не викликає важкого постковідного синдрому, а також має легший перебіг, ніж інші варіанти коронавірусу.

"Я гадаю, що це один із головних позитивних моментів, з якими ми закінчуємо рік. І наша надія, з чим ми йдемо у наступний рік, — що вірус суттєво знизив показники вірулентності, патогенності, тому перебіг захворювань набагато легший. І, звісно, буде набагато менше смертей. Адже це головне — щоби люди залишилися живі, щоб у них після перенесеного гострого захворювання не було тяжких порушень, які ми називаємо постковідним синдромом", — продовжила епідеміологиня.

Новини за темою: Імовірність госпіталізації з "Омікроном" нижча, ніж зі штамом "Дельта", - вчені

Вона наголосила, ситуація дає фахівцям змогу зробити висновок, що пандемія піде на спад.

"Я як епідеміологиня, коли проаналізувала першу інформацію, одразу сказала: це перша ластівка, яка свідчить про те, що ми йдемо з пандемії, оскільки визначаємо ситуацію навіть не ми, навіть не наші заходи, а саме властивості вірусу... Ми сьогодні йдемо з ковіду завдяки тому, що у нас з'явився новий генетичний варіант. Адже це надія на те, що припиниться ця трагедія людства", — сказала Виноград.

Експрертка додала, що ефективність бустерної дози можна буде оцінити після досліджень упродовж найближчих місяців.

"Давайте ми ще трошки з вами дотримуватимемося елементарних протиепідемічних заходів. Не святкуватимемо Новий рік у великих компаніях, обмежимося домом. Ще трішки потерпіти. Тоді до літа ми підемо з цього лиха. Маски, дистанції та обмеження перебування в місцях скупчення людей. Обов'язково треба провітрювати приміщення, навіть попри те, що там холод. Ці заходи є важливими та надзвичайно ефективними", — резюмувала епідеміологиня.

Новини за темою: Кузін: "Омікрон" поширюється в основному серед невакцинованих

Нагадаємо, раніше ми писали, що Європейська комісія повідомила про створення експрес-методу виявлення штаму коронавірусу "Омікрон". Він допоможе виявляти вірус швидше і скоротить навантаження на дослідницькі установи.