В Україні підвищать мінімальну зарплату військовим: Коли і на скільки

Фото з відкритих джерел

Мінімальна зарплата військових становитиме 14 352 гривні

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 688/2021 "Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України". Про це повідомляє його Офіс.

"Згідно з документом, Кабмін має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року", - йдеться в повідомленні.

Також уряд до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав.

За інформацією "РБК-Україна", згідно з планами Міністерства фінансів, з 1 січня 2023 року мінімальна заробітна плата українця зросте до 7 176 гривень. Отже, з січня 2023 року, у разі виконання доручення президента, мінімальна зарплата військових становитиме 14 352 гривень.

Новини за темою: Повітряні сили ЗСУ отримали відремонтований МіГ-29

Раніше Володимир Зеленський підписав указ щодо забезпечення соціальних гарантій для ветеранів війни та сімей загиблих українських військових. Документ передбачає поліпшення житлових умов для вказаної категорії осіб.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України призначив нового заступника очільника Міноборони. Ним став Олег Гайдук. Олег Гайдук очолює Раду з інформаційної та кібербезпеки України, утворену Меморандумом РНБО, Мінцифри та Держспецзв'язку. Він також є директором компанії "Трайбекс", оператора української захищеної операційної системи "Січ".