В Україні планують підвищити зарплату чиновникам: Уряд отримав проєкт постанови

Фото з відкритих джерел

До НАДС надходить велика кількість звернень громадян, які претендують на державну службу або працюють у державних органах

Національне агентство України з питань державної служби внесло проєкт постанови про затвердження розмірів посадових окладів на посадах державної служби у 2022 році. Про це повідомляється на сайті відомства.

Головною ціллю проєкту документу в НАДС є підвищення рівня заробітних плат держслужбовців, що відповідає програмним документам президента, парламенту та уряду. Наразі йдеться про збільшення в середньому на 9,3 %, починаючи з січня 2022 року. 

Також у відомстві зазначили, що до НАДС надходить велика кількість звернень громадян, які претендують на державну службу або працюють у державних органах.

Окрім цього, повідомляють у відомстві, соціальні партнери подали відповідну петицію, яка наразі отримала вже понад 19 тис. підписів.

"НАДС розраховує на розгляд урядом і підтримку проєкту акта у редакції головного розробника найближчим часом. Ця підтримка стосується понад 200 тисяч осіб, які сумлінно виконують завдання і функції держави, проводять підготовку документів політики, забезпечують реалізацію законів, надають якісні послуги населенню", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Нещеплених проти COVID-19 держслужбовців з 9 грудня відсторонять від роботи

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у другому півріччі 2021 року гранична кількість державних службовців має зменшитись на 10%.

За його словами, протягом останніх 4 років державними органами утримуються в середньому 39 тисяч вакансій, що становить 17,7% від загальної кількості держслужбовців. І це призводить до збільшення виплат надбавок за часто суб'єктивним та неефективним принципом.

Тоді ж у Кабінеті міністрів було запроваджено пілотний проєкт щодо системи оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад.