В Україні посилюють епіднагляд для попередження спалахів поліомієліту

Зокрема, епіднагляд буде посилено за випадками гострого в'ялого паралічу

В Індії дітям замість вакцини від поліомієліту дали антисептик Ілюстративне фото

В Україні посилюється епідеміологічний нагляд для запобігання спалахів поліомієліту. Зокрема, за випадками гострого в'ялого паралічу. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Так, постановою Головного державного санітарного лікаря органам охорони здоров'я в регіонах і лікарням доручено проаналізувати виявлені за останні 6 місяців випадки ГВП у дітей 15 років. Йдеться про ті регіони, де показник таких випадків на 100 тисяч осіб менше 0,01.

Кожен пацієнт з ГВП повинен бути лабораторно обстежений для підтвердження або спростування діагнозу "поліомієліт".

Новини за темою: На Рівненщині нещепленим від поліомієліту дітям заборонять відвідувати школи та дитсадки

"При підтвердженні випадку ГВП необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували з хворим в домашніх умовах, в лікарні і організованих колективах", - йдеться в повідомленні.

З батьками, які відмовляються від щеплень проти поліомієліту для своїх дітей, має бути проведена інформаційна робота щодо високих ризиків інфікування та поширення поліомієліту.

Крім того, має бути проведений детальний аналіз даних щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей від 6 місяців до 15 років.

Новини за темою: В Афганістані почнуть прищеплювати дітей від поліомієліту

Нагадаємо, у двох регіонах України вже зафіксували 17 випадків поліомієліту. Через пандемію COVID-19 в країні низькі темпи вакцинації, тому інфекційне захворювання почало стрімко поширюватися.