В Україні утилізують 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca: Кузін пояснив чому

Першим етапом утилізації іде рішення про припинення використання вакцини, а вже після цього проводять перерахунок на рівні кожного пункту щеплення

Фото з відкритих джерел

В Україні утилізують дози вакцини AstraZeneca, яка мала термін придатності до кінця жовтня. Першим етапом утилізації іде рішення про припинення її використання, а вже після цього проводять перерахунок на рівні кожного пункту щеплення. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Вакцину звозять до складів, звозять до національного складу, тоді оформляють договір на утилізацію, і лише після того передають профільній організації, яка має відповідну ліцензію", - сказав він.

Кузін повідомив, що буде утилізовано трохи більше 400 тисяч доз вакцини. Регіони вже підрахували ці залишки.

Новини за темою: В Україні випробовують нові препарати AstraZeneca, Pfizer та Janssen

"Мені здається, що доволі сильний вплив на це мали певні антивакцинальні настрої і міфи про певний відсоток тромбозів, погану переносимість, про її неефективність тощо. Траплялося, що люди приходили в пункт щеплень і просили все що завгодно, тільки не "Астразенеку". Навіть попри те, що багато вакцинованих людей отримали саме цей препарат, і жодних нарікань не мають", - назвав Кузін причини, чому вакцину не встигли використати.

Нагадаємо, наприкінці жовтня МОЗ утилізувало 500 000 доз COVID-вакцини AstraZeneca через те, що закінчився термін придатності.