В Україні відсьогодні штрафуватимуть за сексизм та гендерні стереотипи у рекламі

з відкритих джерел

Закон забороняє вміщувати в рекламі твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини

В Україні відсьогодні, 8 січня, набули чинності зміни до Закону "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі. Про це свідчить документ, оприлюднений на сайті ВР.

"Дискримінаційна реклама за ознакою статі - реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання", - йдеться у документі.

Підкреслюється, що закон забороняє вміщувати в рекламі твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

У разі порушення рекламодавець сплатить до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення.

Новини за темою: Верховна Рада посилила вимоги до дитячого харчування та заборонила його рекламу

Нагадаємо, у березні 2021 року Верховна Рада підтримала законопроєкт, який запроваджує відповідальність за дискримінацію жінок і чоловіків у рекламі. Про норми нового закону та покарання за його порушення читайте у нашому матеріалі.