В Україні виявили нові випадки зараження штамом COVID-19 "Омікрон"

Фото з відкритих джерел

У МОЗ радять утриматись від поїздок до країн, де поширений коронавірус штаму "Омікрон"

В Україні станом на вівторок, 28 грудня, офіційно підтверджено п'ять нових випадків інфікування штамом коронавірусу "Омікрон". Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Станом на 28 грудня, в Україні виявлено п'ять нових випадків захворювання на коронавірус штаму Омікрон", – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що перший випадок підтвердили 18 грудня у Головній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я за допомогою секвенатора. П'ять нових – в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.

Загалом було виявлено шість випадків зараження штамом "Омікрон": два випадки виявили у мешканців Києва та два – у мешканців Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих – двоє жінок та четверо чоловіків.

Зазначається, що троє осіб повернулись з-за кордону (перебували у Німеччині, Польщі та Об'єднаних Арабських Еміратах). Перший пацієнт переніс хворобу легко та вже отримав негативний результат тестування. Наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.

Для мінімізації ризиків інфікування новим штамом у МОЗ радять утриматись від поїздок до країн, де поширений коронавірус штаму "Омікрон".

Також у Міністерстві нагадали, що ефективними профілактичними заходами проти будь-яких штамів коронавірусу залишаються використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.

Новини за темою: Близько 140 тисяч: У Великій Британії зареєстровано новий максимум заражень COVID-19

Нагадаємо, раніше ми писали, що вакцини від коронавірусу, які наразі використовують, менш ефективні проти штаму "Омікрон". Для розробки препаратів, здатних боротися з новим варіантом інфекції, потрібен час.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко під час брифінгу заявив, що захворюваність на COVID-19 в Україні пішла на спад, однак новий штам коронавірусу "Омікрон" становить потенційну загрозу початку зростання захворюваності в січні 2022 року.

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що в Україні виявили перший випадок зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон". Особа, яка виявилась інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19.

Також відомо, що перший в Україні пацієнт, у якого виявили штам COVID-19 "Омікрон", раніше вже хворів на коронавірус.

У вівторок, 21 грудня, стало відомо, що у першого українця, у якого був виявлений новий штам коронавірусу "Омікрон", вже негативний ПЛР-тест.