В Україні запрацювали нові правила перетину кордону у зв'язку з "Омікрон"-штамом

Фото з відкритих джерел

Іноземці з низки африканських держав не зможуть потрапити до України

В Україні набули чинності зміни до правил перетину кордону, направлені на запобігання поширенню штаму COVID-19 "Омікрон". Про це повідомила пресслужба ДПСУ.

Тепер до України не зможуть в'їхати іноземці та особи без громадянства, які прибувають із Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їхній території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Правило не стосується іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Такі особи після прибуття з вищезазначених держав мають пройти обов'язкову 14-денну самоізоляцію.

Новини за темою: Українські лабораторії здатні визначати новий штам коронавірусу "Омікрон", - Радуцький

Нагадаємо, нещодавно британські вчені повідомили про появу нового штаму коронавірусу, який може бути небезпечнішим за попередні варіанти COVID-19. Вірус має понад 30 мутацій у шиповидному білку, а отже,може бути стійким до наявних вакцин і антитіл. Про те, чим небезпечний коронавірус "Омікрон" і яких країн він дістався, читайте в нашому матеріалі