В Україні запускають електронну чергу "єКордон" та систему "єПасажир"

Електронна черга на кордоні Фото з відкритих джерел

Проєкт "єКордон" дозволить заздалегідь зареєструватися в чергу і приїхати на митний пункт на визначений час

В Україні найближчим часом повноцінно запрацює система для онлайн-бронювання дозволів “Шлях” та програма “єКордон”. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

“Продовжиться цифровізація у сфері інфраструктури. Заплановано повноцінно запустити в роботу систему для онлайн-бронювання дозволів “Шлях”. Також планується запуск електронно-товаротранспортної накладної та програми “єКордон”", - сказав Шмигаль.

За його словами, окремим проєктом стане запуск інформаційно-аналітичної системи “єПасажир” з міжобласних пасажирських перевезень.

Нагадаємо, “єКордон” - проєкт електронної черги на кордоні. Він дозволить заздалегідь зареєструватися в чергу і приїхати на митний пункт на визначений час. Відтак можна буде швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати декілька днів.

Новини за темою: Українці масово їдуть до ЄС після завершення новорічно-різдвяних свят: На кордоні утворилися черги з автівок

Нагадаємо, протягом 2021 року у пропуску в Україну прикордонники відмовили більш як 42 тис. осіб. Цей показник зріс у 1,7 раза.