В Україні з'явиться електронна карта водних ресурсів, - РНБО

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов

Фото з відкритих джерел

Олексій Данілов звернув увагу на необхідність виконання урядом у строк низки завдань із безпеки водних ресурсів

В апараті Ради нацбезпеки та оборони під головуванням секретаря РНБО Олексія Данілова у вівторок, 7 грудня, відбулося засідання з безпеки водних ресурсів України. Про це повідомляє Рада національної безпеки і оборони України.

Зазначається, що під час засідання робоча група розглянула виконання рішення РНБО від 30 липня 2021 року про стан водних ресурсів України, введений у дію указом президента Володимира Зеленського від 13 серпня поточного року.

Данілов звернув увагу на необхідність виконання урядом у строк низки завдань із безпеки водних ресурсів, серед яких розробка та внесення до Верховної Ради законопроєктів про рентну плату за спеціальне використання морської води; продовження терміну дії загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення річки Дніпро; посилення відповідальності за буріння та використання свердловин для добування підземних вод без дозвільних документів; розширення джерел формування державного фонду розвитку водного господарства

Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України було доручено провести інвентаризацію водних об'єктів країни; розробити електронну картку водних ресурсів України; запровадити моніторинг водних ресурсів.

Під час наради також розглядалося питання гарантування безпеки та якості питної води. Секретар РНБО наголосив на необхідності розробки та реалізації регіональних програм розвитку водного господарства та програм з питної води.

Новини за темою: Верховна Рада ухвалила програму "Питна вода України": Що вона передбачає

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про стан водних ресурсів України".