Вакцини проти нового штаму коронавірусу Omicron можуть схвалити в найближчі 3-4 місяці

Для цього, в першу чергу, необхідно провести двотижневі лабораторні випробування, аби зрозуміти наскільки поточні вакцини є ефективними проти нового штаму

Фото з відкритих джерел

Вакцини, що розроблені проти нового штаму "Омікрон", можуть бути схвалені протягом 3-4 місяців. Водночас ефективність сьогоднішніх препаратів поки що не перевірена. Про це з посиланням на CNN повідомляє "РБК-Україна".

"В першу чергу, необхідно провести двотижневі лабораторні випробування, аби зрозуміти наскільки поточні вакцини є ефективними проти нового штаму", - сказав виконавчий директор Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Емер Кук.

Крім того, иакож потрібно розглянути, як ситуація навколо “Омікрону” розвиватиметься у Європі. Якщо з’явиться необхідність змінити наявні вакцини - компаніям доведеться адаптувати свої препарати до нового штаму.

Новини за темою: У Швеції офіційно підтвердили перший випадок зараження штамом коронавірусу Omicron

Тим часом EMA підтримує контакт з виробниками вакцин та іншими регулюючими органами, аби бути переконаним у тому, що вони "максимально підготовлені".

"Якщо виникне потреба змінити існуючі вакцини, ми зможемо отримати схвалення цих вакцин протягом трьох-чотирьох місяців", – додав Кук.

Нагадаємо, ВООЗ рекомендувала країнам підготувати плани реагування на новий штам коронавірусу.