Вчені створили вакцину від COVID-19 за допомогою курячих яєць

News Medical

Таку вакцину можна використовувати людям з ревматоїдним фактором і ослабленим імунітетом

Вчені зі США та Австралії провели доклінічні дослідження інтраназальної вакцини проти COVID-19, діюча речовина якої була отримана з курячих яєць. Про це повідомляє News Medical.

Як відомо, SARS-CoV-2 проникає в організм головним чином через слизову оболонку носа. Отже, антитіла, що вводяться інтраназально, тобто через ніс, можуть відігравати вирішальну роль у запобіганні інфекції.

Фахівці розробили недорогий спосіб швидкого одержання великої кількості антитіл для вакцин від COVID-19.

Вони вводили курам-несучкам рецептор-зв'язуючий домен (RBD) спайкового білка SARS-CoV-2. Через два-три тижні після цього у курячих яйцях зафіксували достатні рівні антитіл IgY.

Клінічні дослідження фази I показали, що отримані антитіла безпечні і добре переносяться здоровими людьми у вигляді інтраназальних крапель.

Однією з переваг антитіл IgY курячого походження є зниження ризику важких імунних реакцій. У жодного з учасників не зафіксували IgY або підвищеного рівня цитокінів у сироватці крові, що говорить, що антитіла не всмоктуються в кров.

Вчені вважають, що таку вакцину можна використовувати людям з ревматоїдним фактором і ослабленим імунітетом, а також літнім і дітям. Єдиний виняток – алергія на яєчні жовтки.

Новини за темою: Розробка військових США: Що відомо про чергову потенційну вакцину від коронавірусу

Нагадаємо, дослідники з Токійського інституту медичних наук розробили вакцину, яка захищатиме від COVID-19 протягом усього життя. У разі успішних результатів клінічних досліджень, препарат можуть дозволити для використання у 2024 році.