Військовий облік для жінок в Україні: Планують ввести перехідну норму

Фото з відкритих джерел

На навчання жінки будуть убувати винятково за бажанням

В Україні планують ввести перехідну норму для жінок, яких поставлять на військовий облік. На першому етапі примусових військових зборів не буде. Про це повідомляє головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у своєму Facebook.

"Ми також плануємо ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов’язаних, а саме: на навчання жінки будуть убувати винятково за бажанням", - зазначив генерал-лейтенант.

Він також підкреслив, що планується запровадити такий порядок постановки на військовий облік, "який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур".

"Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадянок, чиї спеціальності є в переліку для військового обліку, та їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним", - додав Залужний.

Новини за темою: Військовий облік стосується вагітних та жінок з малолітніми дітьми, - Міноборони

Раніше повідомлялося, що в Україні жінок почнуть ставити на військовий облік. Міністерство оборони України затвердило список спеціальностей і професій, після отримання яких жінки повинні стати на облік. Детальніше про це читайте тут.