Водіїв обмежили в правах: В Україні змінилися правила для автомобілістів

В Україні почали видавати водійські посвідчення нового зразка, які обмежують права деяких водіїв

Фото з відкритих джерел

З 28 грудня 2021 року в Україні почали видавати водійські посвідчення, які обмежують права деяких автомобілістів. Відтепер українці, які навчалися керувати автомобілем з автоматичною коробкою передач, не матимуть права сідати за кермо машин з "механікою". Відповідну позначку міститимуть всі водійські посвідчення. Про це повідомляє "Главком". 

Як повідомляється, відсьогодні у посвідченнях водія буде відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду "78". З ним водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою.

Проте спеціальні позначки для "автоматників" – це далеко не єдине нововведення, яке чекає на українських водіїв, як майбутніх, так і теперішніх.

Інші зміни у водійських правах

Окрім типу трансмісії водійське посвідчення нового зразка може містити й іншу інформацію про обмеження щодо керування транспортним засобом, накладені на громадянина. Їх причини можуть бути різними:

  • медичні показання – наявність у водія окулярів, контактних лінз, слухових апаратів, засобів для спілкування, протезів кінцівок;
  • обмеження на керування транспортним засобом тільки в денні години або в межах певного міста/регіону, або в радіусі декількох кілометрів від місця проживання.

Наприклад, якщо було скасування водійських прав або видача їх дубліката. У всіх цих випадках з’являться відповідні нові позначки в водійських правах.

Новини за темою: Нові позначки і зміни у складанні іспитів в автошколі: Що зміниться у правилах видачі водійських прав в Україні


Зміни у процедурі складання іспитів

Внесено зміни й до процедури складання іспитів на отримання водійських прав в Україні. У разі відкриття відразу двох категорій іспит здається за вищою з них. Такими вважаються категорії:

  • DE відносно D1E;
  • D відносно до D1;
  • CE відносно до C1E;
  • C відносно до C1;
  • A відносно до A1.

До того ж результати теоретичного іспиту тепер є дійсними протягом двох років, але не більше терміну дії свідоцтва про закінчення автошколи.

Нагадаємо, із 1 листопада 2021 року в Україні набрали чинності зміни до правил дорожнього руху. Зокрема, з'явилися нові знаки та нова дорожня розмітка. Детальніше про це читайте тут.