Україна зацікавлена у проведенні Суперкубка УЄФА у 2024 році, - Зеленський

Сайт Президента України

Президент України подякував керманичу європейського футболу за реалізацію проєктів щодо розвитку футбольної інфраструктури в Україні

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Александером Чеферіном, який прибув до нашої країни з нагоди 30-річчя Української асоціації футболу. Про це повідомляється на сайті Президента України.

Президент України подякував керманичу європейського футболу за реалізацію проєктів щодо розвитку футбольної інфраструктури в Україні. Він особливо відзначив, що УЄФА надає підтримку в реалізації програм для дітей – переселенців з Донбасу та Криму.

За словами Володимира Зеленського, Україна прагне проводити різні змагання під егідою УЄФА та інших спортивних організацій, але водночас дбає про те, щоб спорт був привабливим і доступним для кожного громадянина.

Глава держави наголосив, що Україна зацікавлена у проведенні Суперкубка УЄФА у 2024 або 2025 році. Також Українська асоціація футболу розглядає можливість подачі заявок на проведення чемпіонату Європи з футболу серед жінок у 2025 році, чоловічого чемпіонату Європи з пляжного футболу, чемпіонату Європи U-21, чемпіонату Європи U-17, чемпіонату Європи з футзалу, фіналу Ліги конференцій УЄФА.

"Україна разом із Польщею успішно провела фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу 2012 року та на високому рівні прийняла фінальний матч Ліги чемпіонів УЄФА у 2018 році. Наша країна має доволі багаті традиції у проведенні на високому рівні світових та європейських чемпіонатів з олімпійських видів спорту", – сказав він.

Президент України розповів європейському футбольному функціонеру, що українська влада попри певні труднощі робить усе можливе для розвитку фізичної культури та спорту в країні.

"Ми робимо й робитимемо все, щоб спорт був привабливим для українців. Для нас важливо, щоб у кожному дворі, у кожному містечку люди мали змогу безкоштовно й у будь-який час займатися спортом", – зазначив глава держави.

З цієї метою започатковано програми "Здорова Україна", "Велике будівництво", "Активні парки", які ініціював Володимир Зеленський. Вони спрямовані на поширення активного способу життя та створення сучасної спортивної інфраструктури.

Зокрема, у 2022 році розпочнеться спорудження Національної навчально-тренувальної бази збірних команд України з футболу – надсучасного комплексу, де зможуть займатися як чоловічі та жіночі національні збірні, так і дитячі, юнацькі команди тощо.

Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський вручив Александеру Чеферіну орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня.

Новини за темою: УЄФА визначив найкращого футболіста сезону 2020/21

Нагадаємо, в УЄФА оголосили дату проведення жеребкування кваліфікаційного турніру чемпіонату Євро-2024.