ВООЗ бачить кінець пандемії, але до нього щонайменше три місяці складної ситуації

Девід Набарро Фото з відкритих джерел

До кінця пандемії ще буде кілька хвиль

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) прогнозують, що складна ситуація з COVID-19 у світі триватиме ще як мінімум три місяці. Але разом з тим кажуть, що вже бачать кінець пандемії. Про це повідомляє The Guardian.

"Ми проходимо через марафон, і не можна сказати, що ми в кінці нього - цей кінець в нашому полі зору, але поки до нього далеко. І до того, як ми до нього доберемося, буде ще кілька хвиль", - зазначив спеціальний посланник ВООЗ з питань COVID Давид Набарро.

Він також підкреслив, що не може говорити про те, наскільки важкими будуть наступні хвилі.

"По-перше, цей вірус продовжує розвиватися - у нас є "Омікрон", але ми отримаємо й інші варіанти. По-друге, це дійсно впливає на весь світ. І якщо служби охорони здоров'я в Західній Європі ледь справляються, то в багатьох інших частинах світу вони повністю перевантажені", - додав Набарро.

Крім того, він прокоментував припущення, що серйозні спалахи коронавірусу можуть бути два або три рази на рік.

"Я згоден з тим, що, як мені здається, з цим вірусом триватимуть спалахи. І жити з COVID означає бути в змозі підготуватися до них і реагувати дуже швидко, коли вони відбуваються", - додав експерт.

Новини за темою: У ВООЗ назвали причину появи нових штамів коронавірусу

Раніше повідомлялося, що станом на ранок 10 січня в Україні лабораторно підтверджено 3 704 442 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, за минулу добу - 1969.